• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak w kwestii turystyki kraj ów nadal nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą leży kraj oferujący całe mnóstwo wspaniałych rzeczy. Jeżeli w takim razie chcielibyśmy wybrać się na wakacje do rzeczywiście ciekawego miejsca, to jak najbardziej powinniśmy trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast w tym kraju może być zaliczony oczywiście znajdujący się w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci należał do naszego kraju – z tego też powodu obecnie znajdziemy w nim ogromną ilość śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak na tyle rozległym państwem, że dobrze jest pojechać trochę dalej na wschód, bo również i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Doskonałym przykładem jest chociażby Kijów, który w chwili obecnej niewątpliwie zalicza się do zdecydowanie najpiękniejszych europejskich stolic.
Jadąc na Ukrainę możemy zwiedzić tak mnóstwo interesujących atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach możemy znaleźć całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, zatem będzie to dla nas doskonała lekcja historii.
źródło: www.peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Pozostałe artykuły tematyczne:

Categories: Turystyka

Comments are closed.